Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Restart serwera, a odświeżenie game.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Mam pytanie co do odświeżenia pliku game.

 

Czy po wgraniu dif'a wystarczy zastopować procesy game komendą killall game czy którąś inną tak, żeby nie było potrzeby wpisywania shutdown -r now??

 

A przy okazji jak usunąć questa z serwera tak, aby reszta questów została na serwerze i żaden nie odświeżył się (nie wyskoczył ponownie w grze jeżeli ktoś już go zrobił).

 

Z góry dzięki :)

 

Opublikowano

Ale DB też można zatrzyć w taki sam sposób jak game czy jednak lepiej nie ryzykować??

Ja zatrzymuje game i db i wszystko śmiga :).
Opublikowano

ja też, tylko pamiętaj aby wpierw wyłączyć logowanie, później game.. odczekać z 10min i dopiero db aby wszystko było ok (nie bylo cofek itp) mówie jak jest np z 1k graczy na serwie

Hm powiem tyle że wystarczy wyłączyć logowanie (auth) później od razu można wyłączyć channele (game) a później db.

Powiem może teraz tak z innej beczki, logowanie, channele i na samym końcu db.

Jak masz 1k graczy to zawsze jest komenda /shutdown i wtedy odczekać te około 10minut a później zamykać.

Nawet na hamachi nie trzeba czekać, akurat Kris ma dobrego kompa jak robisz Kris na kompie to spokojnie bez obaw nie czekaj tych 10 minut, sprawdź sobie tylko na komendzie "ps" czy wyłączyło się auth i game i później db :P

komendą najlepiej "killall auth' "killall game" a jeśli masz osobne inne game to wiadome żebyś też wpisał zamiast game to nazwę swojego game xD później "killall db" i włącz sobie serwa xD

Na każdym VPSie nie będzie lagu by czekać te 10 minut ;p

Jak chcesz usunąć sobie questa z object to musisz patrzeć gdzie jest dana funkcja dana z questa itp :P jak coś to pisz do mnie jak sobie nie poradzisz :P nie warto czasami słuchać wszystkich z mpc bo większość pisze bzdury aż głowa boli ;d

Pozdrawiam.

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

Hm powiem tyle że wystarczy wyłączyć logowanie (auth) później od razu można wyłączyć channele (game) a później db.

Powiem może teraz tak z innej beczki, logowanie, channele i na samym końcu db.

Jak masz 1k graczy to zawsze jest komenda /shutdown i wtedy odczekać te około 10minut a później zamykać.

Nawet na hamachi nie trzeba czekać, akurat Kris ma dobrego kompa jak robisz Kris na kompie to spokojnie bez obaw nie czekaj tych 10 minut, sprawdź sobie tylko na komendzie "ps" czy wyłączyło się auth i game i później db :P

komendą najlepiej "killall auth' "killall game" a jeśli masz osobne inne game to wiadome żebyś też wpisał zamiast game to nazwę swojego game xD później "killall db" i włącz sobie serwa xD

Na każdym VPSie nie będzie lagu by czekać te 10 minut ;p

Jak chcesz usunąć sobie questa z object to musisz patrzeć gdzie jest dana funkcja dana z questa itp :P jak coś to pisz do mnie jak sobie nie poradzisz :P nie warto czasami słuchać wszystkich z mpc bo większość pisze bzdury aż głowa boli ;d

Pozdrawiam.

Większej ilości głupot w jednym poście na tym forum daaaaawno nie widziałem. Jeśli ktoś wyłącza serwer bez komendy /shutdown w grze, tylko zamyka procesy za pomocą kill... to jest debilem, który nie rozumie działania silnika gry. Przez tyle lat się nic nie zmieniło. Najpierw zamykasz serwer komendą /shutdown, żeby bezpiecznie wylogowało wszystkich graczy. Później możesz sobie zamknąć procesy od każdego CH oraz autch, ale nie ruszasz procesu DB przez conajmniej te 5 min. Chodzi o to, by dane z procesów od ch nie wysyłały już informacji do db, tylko żeby wszystko co db ma w pamięci do wykonania na spokojnie "zaksięgowało" w MySQL. Jeśli od razu wyłączysz db, to gracze mogą (na 99%) stracić postępy w grze z ostatnich minut i np. utracić eq jeśli było ulepszane zaraz przed restartem. Po tych 5 min zamykasz proces DB i serwer masz bezpiecznie wyłączony.

 

A co do argumentu "typek ma dobry pc, więc nie musi czekać"... Posiadam najmocniejszą maszynę w OVH, gdzie serwer gry oraz TS3 nie zużywają nawet 1% procesora. Nawet na takiej maszynie przy źle wyłączonym serwerze gracze mogą utracić postępy w grze. Dziwi mnie, że niby "Zaawansowany technik Metin2" pisze takie bzdury, ale takich techników na tym forum coraz więcej jest. Tyle w temacie.

Opublikowano

Większej ilości głupot w jednym poście na tym forum daaaaawno nie widziałem. Jeśli ktoś wyłącza serwer bez komendy /shutdown w grze, tylko zamyka procesy za pomocą kill... to jest debilem, który nie rozumie działania silnika gry. Przez tyle lat się nic nie zmieniło. Najpierw zamykasz serwer komendą /shutdown, żeby bezpiecznie wylogowało wszystkich graczy. Później możesz sobie zamknąć procesy od każdego CH oraz autch, ale nie ruszasz procesu DB przez conajmniej te 5 min. Chodzi o to, by dane z procesów od ch nie wysyłały już informacji do db, tylko żeby wszystko co db ma w pamięci do wykonania na spokojnie "zaksięgowało" w MySQL. Jeśli od razu wyłączysz db, to gracze mogą (na 99%) stracić postępy w grze z ostatnich minut i np. utracić eq jeśli było ulepszane zaraz przed restartem. Po tych 5 min zamykasz proces DB i serwer masz bezpiecznie wyłączony.

 

A co do argumentu "typek ma dobry pc, więc nie musi czekać"... Posiadam najmocniejszą maszynę w OVH, gdzie serwer gry oraz TS3 nie zużywają nawet 1% procesora. Nawet na takiej maszynie przy źle wyłączonym serwerze gracze mogą utracić postępy w grze. Dziwi mnie, że niby "Zaawansowany technik Metin2" pisze takie bzdury, ale takich techników na tym forum coraz więcej jest. Tyle w temacie.

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? bo chyba nie a widze od jakiegoś czasu śledzisz moje posty zupełnie co naid lol -.-

Ja on jest SAM na serwie to po uj za przeproszeniem ma zamykać shutdownem oraz po jakiego wafla ma czekać te 5-10 minut na zapis danych by NIE STRACIŁO EQ jak np. dodaje nowości typu np. CUBE ? Czytaj ze zrozumieniem i najpierw przeczytaj 2x swoje wypociny i później pisz ok?

 

Możesz posiadać najmocniejszą maszynę z ovh, nie szpanuj ;)

Co do zaawansowanego technika to raczej się nic nie wypowiem, nie oceniaj po tym jak piszę tylko po tym co i jak zrobię, dlatego tu na forum od dłuższego czasu piszę czasami same głupoty by tacy jak Ty hejtowali co za technik a w praktyce powiem Ci tak że każdemu któremu pomogłem mogą Ci napisać że nie zgodne jest to co Ty piszesz czasami o mnie -,-

Wolę jeszcze raz napisać, że nie musi czekać bo po co jak tylko sam na serwie będzie? a ja tam dodałem że jak jest np. te 1000 ludzi z przykładu wyżej który podał Alkoholic to wtedy trzeba shutdown a później odczekać przy włączonych game i auth gdyż zapis trwa też na channelach no nie pro elo techniku? ;) syslogiem się pokieruj to skminisz o co mi chodzi ;p

Nie wiem ile jeszcze dostanę od Cb hejtów że ja taki owaki siaki ale powiem Ci jedno, nigdy nie ocenia się osób po tym jak piszą, ocenia się gruntowo po tym co i jak napiszą i w czym się wykażą ;p 

To teraz z Twojego pisania wynika że jak dodasz coś do item_proto to zamykasz /shutdown a później te game i auth i czekasz by query się nie usunęło samo hahahahahah beka stary nie wiem skąd masz dealera ale go zmień albo mniej bierz bo widzę czasami same głupoty wynikają z Twojego pisania ale pewnie zaraz Naid tutaj zawita więc będzie wsparcie pseudo techników którzy mieli serwy a szybko poupadały z takiej właśnie wiedzy..... cóż ja nakierowałem dobrze autora i zrobi jak będzie uważał.

Nie odpiszę na inne hejty.

Pozdrawiam.

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? bo chyba nie a widze od jakiegoś czasu śledzisz moje posty zupełnie co naid lol -.-

Ja on jest SAM na serwie to po uj za przeproszeniem ma zamykać shutdownem oraz po jakiego wafla ma czekać te 5-10 minut na zapis danych by NIE STRACIŁO EQ jak np. dodaje nowości typu np. CUBE ? Czytaj ze zrozumieniem i najpierw przeczytaj 2x swoje wypociny i później pisz ok?

 

Możesz posiadać najmocniejszą maszynę z ovh, nie szpanuj ;)

Co do zaawansowanego technika to raczej się nic nie wypowiem, nie oceniaj po tym jak piszę tylko po tym co i jak zrobię, dlatego tu na forum od dłuższego czasu piszę czasami same głupoty by tacy jak Ty hejtowali co za technik a w praktyce powiem Ci tak że każdemu któremu pomogłem mogą Ci napisać że nie zgodne jest to co Ty piszesz czasami o mnie -,-

Wolę jeszcze raz napisać, że nie musi czekać bo po co jak tylko sam na serwie będzie? a ja tam dodałem że jak jest np. te 1000 ludzi z przykładu wyżej który podał Alkoholic to wtedy trzeba shutdown a później odczekać przy włączonych game i auth gdyż zapis trwa też na channelach no nie pro elo techniku? ;) syslogiem się pokieruj to skminisz o co mi chodzi ;p

Nie wiem ile jeszcze dostanę od Cb hejtów że ja taki owaki siaki ale powiem Ci jedno, nigdy nie ocenia się osób po tym jak piszą, ocenia się gruntowo po tym co i jak napiszą i w czym się wykażą ;p 

To teraz z Twojego pisania wynika że jak dodasz coś do item_proto to zamykasz /shutdown a później te game i auth i czekasz by query się nie usunęło samo hahahahahah beka stary nie wiem skąd masz dealera ale go zmień albo mniej bierz bo widzę czasami same głupoty wynikają z Twojego pisania ale pewnie zaraz Naid tutaj zawita więc będzie wsparcie pseudo techników którzy mieli serwy a szybko poupadały z takiej właśnie wiedzy..... cóż ja nakierowałem dobrze autora i zrobi jak będzie uważał.

Nie odpiszę na inne hejty.

Pozdrawiam.

 

Nigdzie nie napisał, że jest sam na serwerze.  A z maszyną chodziło o to, że nie ważne jak mocną masz maszynę to i tak trzeba odczekać. Z Twojego postu wynika, że jeśli ktoś ma dobry pc, to odświeżenie informacji odbywa się natychmiastowo. Cytat:

 

Nawet na hamachi nie trzeba czekać, akurat Kris ma dobrego kompa jak robisz Kris na kompie to spokojnie bez obaw nie czekaj tych 10 minut, sprawdź sobie tylko na komendzie "ps" czy wyłączyło się auth i game i później db :P

komendą najlepiej "killall auth' "killall game" a jeśli masz osobne inne game to wiadome żebyś też wpisał zamiast game to nazwę swojego game xD później "killall db" i włącz sobie serwa xD

Na każdym VPSie nie będzie lagu by czekać te 10 minut ;p

Napisałeś jasno, że jeśli jest 1k graczy, to trzeba czekać. Natomiast jeśli mamy hamachi lub VPS to nie jest to konieczne. To zaraz... trzymając się tego co napisałeś jeśli mam 1000 graczy to czekam, a jeśli mam 800 lub serwer vps/hamachi to już tego nie muszę robić? To właśnie geniuszu napisałeś.

 

Reszta z tego co napisałeś to masło maślane:

 

nigdy nie ocenia się osób po tym jak piszą, ocenia się gruntowo po tym co i jak napiszą i w czym się wykażą ;p

 

 

 

cóż ja nakierowałem dobrze autora i zrobi jak będzie uważał.

Eeeee... nie?

 

 

To tyle w kwestii mojego czytania ze zrozumieniem. Może zamiast wyskakiwać przed szereg zastanów się co piszesz?

Opublikowano

ja jak wgrywam diffa to najpierw ./close_Lathoria.sh wrzucam game i ./open_Lathoria.sh robie i działa zawsze wszystko pięknie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...